EN RU EE

LED tänavalaternad

Tänavavalgustus on üks teede infrastruktuuri varustuse komponentidest, millel on oluline tähendus hea nähtavuse rahalisel ööpäeva pimedal ajal, liiklusohutuse ja kogukonna turvalisuse parandamisel. Tänavavalgustus ei tähenda mitte ainult sõidutee osa valgustamist, vaid ka jalakäijate ja jalgrattateede valgustamist.
  Veel
Mis tahes tee valgustuse paigaldamine toimub vastavalt eelnevalt väljatöötatud ehitusprojektile, vastavalt sätestatud standarditele, normidele ja väljatöötatud metoodikale. Samuti on tänavavalgustite või valgustite valimisel tuleb arvestada teatud tingimustega. Vastavalt Lätis kehtivatele õigusaktidele peavad valitud valgustid vastama standarditele LVS EN 60598-1 ja LVS EN 60598-2-1 vastava IP kaitseklassiga tolmu ja vee eest ning mehaanilise löögikindluse klassile IK. Valgustugevuse arvutamisel peate valima kõige sobivamaina võimsusega tänavavalgusteid, pakkudes mugavat ja samal ajal energiasäästlikku valgustust.

Tänavavalgustite sobivuse määramise tegurid:
• energiatõhusus - tänavavalgustuse energiatõhusus ei sõltu ainult lambi tõhususest (lm/w), vaid kogu valgusti tõhususest;
• värvitoon - valgustuse projekteerimisel tuleb arvesse võtta ümbritseva keskkonna mõju, mis määrab lambi värvitooni tegurit (Ra);
• lambi eluea ja valgusvoo vähenemine aja jooksul.

Teede infrastruktuurile mõeldud materjalide tootjad kogu maailmas pidevalt täiustavad tehnoloogiaid ja rakendavad üha uusi lahendusi, kus domineerib nende toodete kokkupaneku ja kasutamise hõlbustamise tendents ja muutmine neid maksimaalselt kauakestvaks, vähendades sellega üldkulusid. Selliste materjalide hulka kuuluvad ka LED tänavavalgustid, mis pakuvad kõrgekvaliteedilise ja energiatõhusa tänavavalgustuse jaoks nõutavaid kriteeriume - pika eluea, kõrge energiatõhususe, ohutuse, minimaalseid hoolduskulud.

Uusima põlvkonna tänavavalgustid on keskkonnasõbralik lahendus, millel on võimalikult väike keskkonnamõju. Nende kriteeriumide alusel võivad avalikud ja kohalikud omavalitsused valida tänavavalgustuse paigaldamise, ümberehitamise või hooldustööde teostamiseks Rohelisi riigihankeid (RRH). See on viis, kuidas riigi- ja kohalikud omavalitsused saavad hankida tooteid ja teenuseid võimalikult vähese keskkonnamõjuga, võttes arvesse  toodete või teenuste elutsükli kulusid. Lisaks RRH kriteeriumid kehtivad tänavavalgustuse enda kohta, mis hõlmab tänavavalgusteid, ja ei ole kohaldatavad valgustite postidele, ehituskonstruktsioonidele või muud tüüpi tugedele.

Kõrgekvaliteedilised LED tänavavalgustid on saadaval www.ledoutlet.ee valikus vastavalt kliendi määratud spetsifikatsioonidele.

LED lampide efektiivsuse kalkulaator

Arvuta, kui palju Sa säästaksid ja milline oleks LED lampide tasuvusaeg

+
+

Sääst

Tasuvusaeg:

Kokku sääst:

Sulge kalkulaator