EN RU EE

LED ribad, ribakomplektid

Valgusmängud - nii võiks nimetada võimalusi, mida pakkuvad sellised valguselemendid nagu LED ribad. Need on elastsest materjalist lindid, millel on paigaldatud valgusdioodid, mis pakuvad ühtlase valguse efekti. Selliseid LED ribasid kasutatakse laialdaselt nn varjatud valgustuse loomisel – niššides, karniisides, põrandaliistudes, riiulites, kappides, erinevate pindade valgustamiseks, trepiastmetel jne. LED ribad on populaarsed valgustuse rajamiseks mööda ruumi perimeetri.

Veel

LLED ribad on jaotatud järgmiste tunnuste järgi:
• Kasutusvaldkondade järgi - kasutamiseks siseruumides või väljas. Väljas kasutatavad LED ribad on märgistatud alates kaitseklassist IP65 ja kaetud silikoonkattega. Siseruumides kasutavatel LED ribadel on kaitseklass IP20 ja neil puudub silikoonkate.
• Heleduse järgi - keskmiselt 300lm kuni 3000lm meetri kohta.
• Valgustemperatuuri värvi järgi - soe valge 3000K, külm valge 6000-6400K, neutraalne valge 4000-4500K, punane, roheline, sinine, kollane või värvi muutmise funktsiooni RGB-ga.
• Pinge järgi - kuni 12 V või 24 V alalisvoolule.

Kinnitamine ja lõikamine lühemateks osadeks:
Kõikidel LED ribadel on 3M isekleepuv pind, mis võimaldab riba mugavalt ja lihtsalt valitud asukohta kinnitada. LED riba standardlaius on 8 mm või 10 mm (sõltuvalt dioodide suurusest). LED ribasid pakutakse kuni 5-meetriste rullidena, kuna suuremate pikkuste korral väheneb vooluhulk ja on vaja täiendavaid toiteallikaid. Vajadusel võib LED ribasid jagada mitmeks osaks, jagamise kohad on tähistatud spetsiaalselt tähistatud lõikekohtadega (tavaliselt 12-50 mm). Eraldi lõigud seejärel joodetakse kokku või ühendatakse spetsiaalsete kinnitustega, et neid osi saaks ühendada toiteallika või elektrijuhtmega.

LED ribade funktsioonide tagamiseks kõige olulisemad tarvikud:
• Dimmerid ja kontrollerid - kõik LED ribad on võimalik muuta tuhmiks või muuta nende valgustuse intensiivsust. Dimmereid ja kontrollereid saab juhtida raadiosageduse, IR-sagedusega, maksimaalse võimsuse juures, kaugjuhtimispuldiga või ilma, Wi-Fi signaali juhtimisega nutitelefonilt. Värvi muudavad LED ribad RGB-ga lisaks on varustatud veel ühe kontrolleriga.
• Võimendid - kasutatakse juhtudel, kui LED riba kontrolleri võimsus ei ole piisav, et tagada pikema LED riba kontroll ja valguse intensiivsuse juhtimise.
• Toiteplokk - ühendamiseks 12V või 24V pingeallikaga. Kõikidel ühevärvilistel ribadel on nende otstes juhtmete väljaviik kontaktühenduse toiteplokiga. Sõltuvalt LED riba valgustus süsteemi konfiguratsioonist võib seda ühendada ühe suurema toiteplokiga või mitme väiksema võimsusega plokkiga.
• LED ribade profiilid - tagavad lindi täiendava jahutuse, pikendades selle eluiga. Pakkumisel on krohvipealsed profiilid ja sisseehitatavad profiilid. Profiilideks kasutatakse alumiiniumi koos matt- või läbipaistva klaasiga.

Kõik e-poes www.ledoutlet.ee ostetud LED ribad on sertifitseeritud vastavalt Euroopa Liidu (EL) ja Läti riigi kehtivatele õigusaktidele. Toodete garantii on kaks aastat.

LED lampide efektiivsuse kalkulaator

Arvuta, kui palju Sa säästaksid ja milline oleks LED lampide tasuvusaeg

+
+

Sääst

Tasuvusaeg:

Kokku sääst:

Sulge kalkulaator