EN RU EE

Alates hetkest, kui valmistati esimene valgusdiood (LED) on möödas üle 90 aasta. See oli 1927. aasta, kuid alles viimastel aastakümnetel on need valgustid, mida tunneme LED-lampidena, saanud meie igapäevaelu osaks.
Valgustoodete valimisel on olulised järgmised tegurid: taskukohane hind, madal energiakulu, kvaliteet ja pikaealisus. LED lambid on kahtlemata üks kõige nõutavamatest valgustus lahendustest.  Valides õige valgustuse vastavalt oma vajadustele, on võimalik säästa 45% - 90% elektrienergiast võrreldes standardlahendustega, mis tähendab oluliselt madalamaid elektriarveid.

LED lambid on üks suurimaid valgustite tooterühmi. Meie veebipoe www.ledoutlet.ee alamlehel “LED lambipirnid” sisalduvad enam kui kümme lambipirnide gruppi, mis omakorda jagunevad veelgi
väiksemateks alarühmadeks.

Veel

Kõiki LED lampe iseloomustavad järgmised parameetrid:
• Energiatõhususe klass - LED lambid klassifitseeritakse vastavalt ühele seitsmest energiatõhusus klassist. Kõrgeim klass on A +++, mis tähendab lambi kõige pikemat eluiga ja kõige väiksemat energiatarbimist. Madalaim on E energiatõhususe klass.
• Valgusvoog (mõõtühik luumenides või lm) - indikaator, mis näitab, kui suur on LED lambi valgusvoog või valguse heledus. Suurem luumenite arv näitab, et pirn on heledam.
• Valgustemperatuur (mõõtühik Kelvini kraadid või K) - mida väiksem on see indikaator, seda soojem on valgus, mida suurem - seda sinakam valgus. LED lambid pakuvad sooja valget valgust, valget või külma valget värvi. LED lampe toodetakse vahemikus 2700K kuni 10000K, kus väiksem indikaator on sooja meeldiva valgusega lampidel, kuid lampidel üle 6000K valgus muutub sinaka tooniga külmaks valgeks.
• Eluiga - LED lampide keskmine eluiga on 20 000 kuni 50 000 tundi või umbes 20 000 kuni 200 000 sisse-ja väljalülitustsüklit. Näiteks, kui lülitate lambipirni keskmiselt 10 korda päevas, selle ressursi juures 20 000  sisse/väljalülitamise korda, siis lambi eluiga on umbes viis aastat.
• Valgusnurk - vajadusel LED lambid tagavad, et valguse langemisnurk võib olla 45 kuni 360 kraadi ja valgustus on kõigis pinnapunktides ühtlane.
• Sokkel või alus - LED lambid võivad olla keermestatud sokliga (tähistatud tähega E) või pistiktüüpi sokliga (tähistatud tähega G). E14 ja E27 on majapidamises enim kasutatud. LED lampe saab kasutada nii siseruumides kui ka välikeskkonnas toatemperatuuril vahemikus -200°C kuni + 450°C. Kõrgematel temperatuuridel deformeerub LED-ide sisemine struktuur, seega ei soovitata LED lampide kasutamist kõrgemate temperatuuridega keskkondades, näiteks saunades.
Samuti ei ole LED lambid soovitatavad kasutamiseks kinnistes õhutsirkulatsioonita valgustites, kuna on võimalik lambi ülekuumenemine.
Veebipoes www.ledoutlet.ee kõik LED lambid on sertifitseeritud vastavalt Euroopa Liidu (EL) õigusaktidele ning neil on CE, EMC, ROHS ja LVD sertifikaat. Kõikidel lampidel on kaheaastane garantii nii füüsilistele kui juriidilistele isikutele.

LED lampide efektiivsuse kalkulaator

Arvuta, kui palju Sa säästaksid ja milline oleks LED lampide tasuvusaeg

+
+

Sääst

Tasuvusaeg:

Kokku sääst:

Sulge kalkulaator